Az olajfestés a művészek évszázadok óta használt technikája. Az olajfesték kötőanyaga levegőn száradó növényi olaj, amely oxigénnel lassan reagálva napokig szárad. Ez a szabályozott száradási sebesség (általában 3-6 nap) megengedi, hogy sokáig változtassunk, javítsunk, átdolgozzunk részleteket a képen.
A festékrétegeket felvihetjük egymásra, az áttetsző vagy erősen fedő festékekkel változatos hatásokat érhetünk el. Használhatjuk a művészfestéket pasztózusan vagy erősen meghígítva akvarellszerűen vagy szórva is (airbrush).
Az olajfesték lenolajjal, terpentinnel vagy lakkbenzinnel hígítható, illetve lazúrosabbá tehető festőszer vagy dammárlakk hozzákeverésével. A kész festményt átlakkozható festménylakkal vagy dammárlakkal, fényestől a mattig, átalakítva az olajfestékünk eredetileg selymes fényét.
Pannoncolor művész olajfestékek
A PANNONCOLOR művész olajfestékei a tradicionális hengerszékes bedörzsöléssel készülnek, ami kiváló szemcsefinomságot, így nagy fedőképességet és gazdaságos felhasználhatóságot eredményez. A klasszikus gyártási technológiának köszönhetően a PANNONCOLOR OLAJ művészfesték hígítás nélkül használva megőrzi az ecsetvonásokat, festőkéssel és speciális eszközökkel dolgozva különleges felületi hatások érhetők el vele.
A több mint 50 féle árnyalatban kapható olajfestékeink többsége egyedi pigmentet tartalmaz, így a Pannoncolor színek jól keverhetők egymással palettán és magán a festményen is.
Az egyes színek tulajdonságait a termékcsomagolásokon is jelezzük a nemzetközi szokásoknak megfelelő módon. A jelölések a pigment tartalom mellett a fedőképességre és a színtartósságra adnak információt. A jel a teljesen fedő, a jel a félig fedő, a pedig a gyengén festékeket jelöli. A színtartósság esetében a *** kiváló, a ** jó, a * gyenge színtartósságot jelöl, ez utóbbi kategóriába tartozó, gyengén színtartó pigmentet a Pannoncolor nem használ.