Lássuk csak, milyen is egy tökéletes sminklemosó?
Pont ilyen. Nagyon könnyű, száraz érzetű, gyorsan felszívódó, s miután én főként a szemfesték eltávolításához használom, így nagyon fontos, hogy ne csípjen, de tökéletesen legyen tartósítva valamilyen széles spektrumú tartósítószerrel (teljes mértékben csíramentes), az illatanyagokat pedig ilyen esetben kerülöm.
Erre a célra tehát ez a termék bátran használható önmagában, de ha kedvünk támad egy kicsit variálni, akkor követhetjük a boltban kapható sminkeltávolító készítmények példáját; keverhetünk bele egy kevés tenzidet (pl. 1-2%-ban kerülhet bele disodium cocoamphodiacetate, ez egy olyan könnymentes felületaktív anyag, melyet utóbbi tulajdonsága miatt gyakran használnak babaápolási termékekhez.)
Kipróbálhatod a krém alapot egy laza testápolónak – a variációk száma végtelen. Tehetsz bele a kedvenc illóolajodból, vagy a kedvenc illatanyagodból. Ha színezni is szeretnéd, akkor erre alkalmasak akár a m&p szappan színezékek. Ne vigyük túlzásba a dolgot, mert a szép szín csak a szemünket kápráztatja el, a bőrünknek nincs rá szüksége, ugyanúgy, ahogy az illatanyagra sincs.
Ha kicsit tudatosabban szeretnénk elkészíteni a testápolónkat, akkor keverjünk bele valamilyen extra olajat és hatóanyagokat, vitaminokat (E-vitamin, pantenol… stb.)- a krém alap max. 3-5 %-ban bírja el további adalékok hozzáadását (ilyen esetben további tartósításra sem szorul). Az én testápoló variációm a következő volt (50 grammra):
A használandó eszközöket és tégelyeket fertőtlenítsük 70%-os gyógyszertári alkohollal. Keverjünk ki:
0,2 g béta-karotint
2 g avokádó olajban, majd adagoljuk hozzá a
krém alapot 47,5 g mennyiségben.
Adjunk a testápolónkhoz
0,2 g pantenolt,
néhány csepp E-vitamint és szintén
néhány cseppet az antiallergén gyümölcsöskert illatolajból.
Készen is vagyunk! A karotin porral nem csupán színeztük a krémünket, hanem egyben hatóanyagot juttattunk bele: a bőr külső rétegébe különösen jól szívódnak fel a karotinoidok- antioxidánsok, melyek hatékonyan veszik fel a harcot a bőr öregedése ellen.
Végül készítsünk együtt egy agyagos arcpakolást a krémalap segítségével!
A különböző típusú agyagok különböző bőrtípusokhoz alkalmazhatók. Egy agyagnak sose a színét nézzük, hanem mindig azt, hogy milyen agyagásvány alkotja – a „zöld agyag” lehet például montmorrilonit, vagy illit is, a kaolin nem minden esetben fehér, „lila agyag” pedig nem létezik, csak ha az ásványt mesterségesen színezik! Részletesen nem szeretnék most az agyagokkal foglalkozni, de a három legismertebb agyagásványt máris felsoroltam. A webáruházban kapható rózsaszín agyag tökéletes választást jelent normál bőrre, ezért a receptet ezzel készítettem (ha a te bőrtípusod más, akkor cseréld le - érzékeny, nagyon száraz bőr esetén kaolinra, érett bőr esetén vörös agyagra, enyhén zsíros bőrnél zöld agyagra, nagyon zsíros, mitesszeres bőr esetén pedig akár a mosóföldet is kipróbálhatod).
Egyszerre egy adag pakolást készítsünk el, mindig frissen. A higiéniára ügyeljünk, a használt eszközöket fertőtlenítsük előzetesen alkohollal.
A recept ismét nagyon egyszerű:
olvasszunk meg vízfürdőn 5 g finomítatlan shea vajat. Egy másik edénybe mérjünk ki 10 grammot a krémalapból, ebbe keverjünk 5 g rózsaszín agyagot. Amikor az agyagot eldolgoztuk a krémalappal, adjuk hozzá az előre felolvasztott shea vajat. A pakolást vékony rétegben vigyük fel az arcunkra, nyakunkra és a dekoltázsra, hagyjuk hatni 10-15 percig, majd mossuk le és használjuk a megszokott arckrémünket.
Egy utolsó gondolat: minden esetben, amikor új kozmetikumot próbálunk ki, tegyünk vele előzetesen bőrpróbát, hogy kiderüljön, nem vagyunk-e a termék valamely összetevőjére allergiásak. Mielőtt nagy felületen használnánk, kenjünk be egy kis foltot a csukló belső felén, vagy a könyökhajlatban, ahol vékony a bőr. Csak akkor használjuk a kozmetikumot, ha nem tapasztalunk semmilyen kellemetlen bőr tünetet.
További ötletekért látogassatok el legközelebb is a blogra!